Partnerzy portalu

Kandydata PO na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego wyłonią prawybory

Krzysztof Karwatowicz, Robert Surowiec i Radosław Wróblewski powalczą w prawyborach Platformy Obywatelskiej o kandydaturę na prezydenta Gorzowa Wlkp. Głosowanie odbędzie się 16 maja br., a jego wyniki zostaną ogłoszone dwa dni później.
  • Kandydaci zostali rekomendowani przez władze gorzowskich struktur partii, a potem zaakceptowani przez władze wojewódzkie Platformy.
  • W głosowaniu będą mogli uczestniczyć członkowie Platformy Obywatelskiej funkcjonujący w jej gorzowskich strukturach, bądź mieszkający w tym mieście.
  • Zgodnie z przyjętym harmonogramem prawybory poprzedzą dwie debaty z udziałem kandydatów: 16 kwietnia i 14 maja.

Szef lubuskiej PO senator Waldemar Sługocki zapowiedział, że w regionie w drodze prawyborów będą wyłaniani kandydaci tej partii na prezydentów i burmistrzów największych miast.

"Chcemy zachęcić lokalną społeczność do takiego żywego partycypowania, uczestniczenia w debacie o Gorzowie, o przyszłości miasta Gorzowa" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Gorzowie Sługocki.

Posłanka PO Krystyna Sibińska przekazała, że kandydaci zostali rekomendowani przez władze gorzowskich struktur partii, a potem zaakceptowani przez władze wojewódzkie Platformy.

Czytaj także: Wybory samorządowe 2018: Politolodzy o szansach PiS na stanowiskach marszałków województw

"Platforma Obywatelska zawsze odnosiła sukcesy w Gorzowie, jeśli chodzi o wybory do rady miasta. Jesteśmy przekonani, że nasz program, nasi kandydaci, również kandydatki, które będą startowały do rady miasta zaprezentują dobre rozwiązania dla Gorzowa i dzięki temu uzyskamy zaufanie naszych wyborów o co już dzisiaj będziemy zabiegać prowadząc naszą kampanię w prawyborach" - powiedziała Sibińska.

Krzysztof Karwatowicz jest z wykształcenia politologiem. Przez wiele lat pracował w gorzowskim magistracie, w tym na kierowniczych stanowiskach w wydziałach odpowiedzialnych za rozwój miasta, inwestycje czy integrację europejską. Obecnie jest szefem referatu rozwoju gospodarczego w podgrzowskiej gminie Santok. Jest autorem wielu publikacji nt. funduszy UE i integracji europejskiej.

"Jestem osobą bardzo mocno zakorzenioną w Gorzowie. Moje kompetencje, które cały czas staram się poszerzać, będą bardzo dobrą rekomendacją jako kandydata na prezydenta miasta. Wiem, jak to miasto powinno funkcjonować, wiem jakie są szasnę przed tym miastem" - podkreślił Karwatowicz.

Robert Surowiec jest absolwentem marketingu zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, przedsiębiorcą i wiceprezesem Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. To także wieloletni radny miejski, dwukrotnie był przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa, a obecnie jej wiceprzewodniczący.

"Władza w tym mieście od wielu lat oderwała się od mieszkańców. Mam odwagę rozmawiać z mieszkańcami, mam odwagę zmierzyć się z trudnymi tematami. Jestem przekonany, że tak powinna wyglądać władza. Władza powinna służyć mieszkańcom, a nie mówić mieszkańcom, co w Gorzowie jest potrzebne" - powiedział Surowiec.

Radosław Wróblewski był wicekuratorem lubuskiej oświaty, z wykształcenia jest pedagogiem. Obecnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Lubuskiego. W latach 2010-14 był radnym miejskim w Gorzowie.

"Gorzów obywatelski, Gorzów, który stawia na edukację, Gorzów który stawia na partycypację społeczną. To jest to, czego nam brakuje i to jest to, co mogę zagwarantować, że będę robił" - powiedział Wróblewski.

Czytaj także:Grzegorz Schetyna: Planem PO jest wygrać wybory samorządowe

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prawybory poprzedzą dwie debaty z udziałem kandydatów. 16 kwietnia będą przedstawiali poglądy na temat gospodarki i inwestycji w ujęciu miejskim, a 14 maja odbędzie się debata poświęcona sprawom społecznym w Gorzowie. Spotkania będą otwarte dla gorzowian.

"Mam nadzieję, że to będzie bardzo merytoryczna kampania w ramach prawyborów w Platformie Obywatelskiej. Taka kampania, która pozwoli mieszkańcom Gorzowa w bardzo odpowiedzialny dokonywać wyboru, ponieważ kandydaci już zaprezentują się szerokiej opinii publicznej. Jestem przekonany, że te kandydatury są naprawdę niezwykle wartościowe" - powiedział Sługocki.

Prawybory odbędą się 16 maja od godz. 9 do 20, a ich wyniki zostaną ogłoszone 18 maja br. W głosowaniu będą mogli uczestniczyć członkowie Platformy Obywatelskiej funkcjonujący w jej gorzowskich strukturach, bądź mieszkający w tym mieście.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!