Partner portalu

Kandydatka na prezydenta Lublina obiecuje darmowe lokale

  • pap
  • 7 października 2014 - 16:51
Wspieranie drobnych przedsiębiorców obiecuje w swoim programie Dorota Polz-Gruszka, kandydatka komitetu Lubelska Lewica Razem na prezydenta Lublina. Chce zwolnić przedsiębiorców z opłat za lokale wynajmowane od miasta.

"Moim celem jest pomoc małym, drobnym przedsiębiorcom, bo oni tworzą cenne miejsca pracy. W Lublinie jest wielu młodych zdolnych ludzi, dla których barierą wejścia na rynek są koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i tam, gdzie miasto może im pomóc, powinno to robić" - powiedziała Polz-Gruszka we wtorek na konferencji prasowej prezentując swój program w sferze przedsiębiorczości.

Czytaj też: Kto ma aktywny elektorat, ten wygrywa w ineternecie

Polz-Gruszka zapowiedziała, że w razie wyborczego zwycięstwa zwolni wszystkich przedsiębiorców z opłat za lokale wynajmowane od miasta, w których prowadzą oni swoją działalność.
Zdaniem kandydatki nie spowoduje to znacznego uszczerbku w dochodach budżetu.

"Wpływy z czynszu za wszystkie lokale to około 6,2 mln zł rocznie. Nie wiadomo, ile z tego wpłacają przedsiębiorcy, jeśli przyjmiemy szacunkowo, że 25 proc., to na pewno będziemy sobie mogli na to pozwolić" - powiedziała Polz-Gruszka.

Zobacz też jak wyglada najnowszy sondaż CBOS

Przed upływem kadencji kandydatka Lewicy obiecuje doprowadzić do uchwalenia kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego brak utrudnia prowadzenie inwestycji. "Tworzone są incydentalne plany na zasadzie gaszenia pożaru, to nie daje przewidywalności, mieszkańcy nie wiedzą, co jest planowane, trzeba to zmienić" - uważa Polz-Gruszka

Chce także utworzyć radę biznesu przy prezydencie miasta, która byłaby miejscem dialogu władz samorządowych ze środowiskiem przedsiębiorców. "Chodzi o to, by w wyniku tego dialogu powstał sensowny system wsparcia dla przedsiębiorców, doszło do obniżenia lokalnych podatków, ale to dopiero po konsultacjach" - dodała kandydatka.

Polz-Gruszka jest doktorem nauk medycznych, specjalistką w dziedzinie zdrowia publicznego, adiunktem na lubelskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje też jako dentystka. Jej kandydaturę wysunął komitet Lubelska Lewica Razem utworzony przez SLD, Twój Ruch oraz kilka ugrupowań lewicowych.

Zamiar ubiegania się o fotel prezydenta Lublina w wyborach 16 listopada oficjalnie ogłosili także: urzędujący prezydent miasta Krzysztof Żuk (PO), kandydat PiS, bezpartyjny menedżer Grzegorz Muszyński, prawicowy działacz Marian Kowalski (Ruch Narodowy) oraz były wiceprezydent Antoni Chrzonstowski (KNP).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!