Partnerzy portalu

Kard. Nycz zachęca do studiowania na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie

  • PAP
  • 2 lipca 2020 - 12:35
Dwuletnia szkoła biblijna to nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Na tej uczelni wiele osób ma szansę poznać podstawy najważniejszych prawd wiary – napisał kard. Kazimierz Nycz w specjalnym liście, w którym zachęca do podjęcia tam studiów.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejny rok akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

"Uczelnia od blisko 60 lat służy nie tylko naszej diecezji, lecz także kilkunastu seminariom i ośrodkom zamiejscowym w różnych miastach Polski. Wielu jej absolwentów jest czynnie zaangażowanych w życie Kościoła w różnych wspólnotach i instytucjach" - zwrócił uwagę metropolita warszawski w liście opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

Wspomniał, że studia magisterskie z teologii i katechetyki można odbywać w trybie zaocznym i e-learningowym. "Specjalizację katechetyczną można ponadto uzyskać w trakcie studiów podyplomowych" - napisał kard. Nycz.

Zaznaczył, że oprócz regularnych zajęć akademickich uczelnia prowadzi także kursy dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, dla młodych dziennikarzy, dla duszpasterzy młodzieży. "Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się skompensowany, dwuletni cykl +Teologii dla zabieganych+. Wiele osób poznaje w ten sposób podstawy najważniejszych prawd wiary. Nowością wśród tegorocznych propozycji jest - także dwuletnia - szkoła biblijna" - poinformował kard. Nycz.

Zwrócił uwagę, że wśród studentów są osoby w różnym wieku, różnych zawodów. "Przychodzą liderzy i członkowie ruchów i wspólnot katolickich, przychodzą osoby poszukujące swego miejsca w Kościele i pogłębiające swoją relację z Bogiem. Niech potencjał nauki i wiary, który wspólnie tworzą nasi profesorowie i studenci zostanie wykorzystany dla wspólnego dobra Kościoła. Zapraszamy do podjęcia studiów na naszej Uczelni" - napisał metropolita warszawski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!