Partnerzy portalu

Kielce: Sekretarz z koronawirusem. Bogdan Wenta i Kamil Suchański na kwarantannie

Prezydent Kielc Bogdan Wenta i przewodniczący rady miasta Kamil Suchański zostali skierowani na kwarantannę. W piątek (19 czerwca) sekretarz miasta Szczepan Skorupski poinformował, że jest zarażony koronawirusem.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Szanowni Państwo, wczoraj poddałem się testowi na obecność COVID-19. Wynik okazał się pozytywny, o czym dzisiaj zostałem poinformowany" - napisał w piątek Skorupski, który dodał jednocześnie, że informację o zakażeniu przekazał kierownictwu władz miasta.

Kielecki urząd listę osób, które miały bezpośredni kontakt z sekretarzem miasta, przekazał w piątek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Sanepid na profilaktyczną kwarantannę domową skierował m.in. prezydenta miasta i przewodniczącego rady miasta.

"W najbliższych dniach zostanę poddany testowi na obecność COVID-19. Do tego czasu musimy pozostać w domu, dlatego od weekendu obowiązki prezydenta miasta wykonuję w trybie zdalnym - z nadzieją na jak najszybszy powrót do pracy w urzędzie i bezpośrednich spotkań ze współpracownikami oraz mieszkańcami Kielc" - poinformował Bogdan Wenta na swoim profilu społecznościowym.

"Biorąc pod uwagę, że przebywałem w minioną środę przez ponad półtorej godziny w jednym pomieszczeniu z panem sekretarzem, moja odpowiedzialna decyzja mogła być tylko jedna - od piątku pełne odizolowanie się, a w przyszłym tygodniu wykonanie testów medycznych. Uważajcie na siebie i pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego" - przekazał Suchański.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!