Partner portalu

KOD nie spotka się na obchodach z NSZZ "Solidarność"? Wojewoda rozwiązał problem

Wojewoda pomorski wyraził zgodę na organizowanie przez “Solidarność” na gdańskim Placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Na tym samym placu obchody rocznicy chciał zorganizować KOD; uzyskał na to zgodę władz Gdańska.

O decyzji wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha poinformowała wieczorem jego rzecznik prasowa Małgorzata Sworobowicz. Wyjaśniła, że zgoda wojewody "została udzielona decyzją administracyjną".

"Zgoda dotyczy organizacji przez Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność uroczystości mających na celu uczczenie rocznic podpisania Porozumień Sierpniowych corocznie w dniu 31 sierpnia przez kolejne 3 lata począwszy od dnia 31 sierpnia br. w godzinach 12.00 - 19.30" - poinformowała rzecznik.

Decyzja wojewody pomorskiego oznacza, że - mimo zgody władz Gdańska - w wymienionych przez wojewodę godzinach w dniu 31 sierpnia na gdańskim Placu Solidarności własnych obchodów rocznicy podpisania Porozumień nie będzie mógł zorganizować pomorski KOD. Planował on o godz. 19 pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców wiec, w którym mieli wziąć udział m.in. pierwszy przywódca "S" Lech Wałęsa oraz dawny działacz "S" Władysław Frasyniuk. 

KOMENTARZE4

  • danderek 2017-08-24 12:37:07
    Do Prof. Glass: To prawda PiS zawłaszcza wszystkie uroczystości i wszystko co się da.. Obecny zawiązek "Solidarność" to przystawka PiS. Popieram propozycję LECHA WAŁĘSY by pozbawić obecny związek nazwy "SOLIDARNOŚĆ."
  • Prof. Glass 2017-08-24 10:54:49
    Do ocena z Bieszczad: Komuszek odezwał się w Tobie? Tak a Platfusy totalitarnie okradali ten piękny kraj! Nawet z Bieszczad było to widać?
  • Prof. Glass 2017-08-24 10:53:08
    Posprzątajcie śmieci po Okrągłym Stole!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!