Kolejne miejscowości przyjęte do Związku Miast Polskich

Decyzję podjęto podczas posiedzenie Związku Miast Polskich w Oleśnicy.
Członkowie zarządu ZMP przyjęli w poczet miast członkowskich cztery miasta: Międzyrzecz (z woj. lubuskiego), Międzychód (z woj. wielkopolskiego), Zakroczym (z woj. mazowieckiego) i Bieruń (z woj. śląskiego).
Do Związku należy obecnie 318 miast.
Czytaj też: Związek Miast Polskich idzie na rekord. Czym przyciąga samorządy?
Na mapie Polski znajduje się obecnie 940 miast. Oznacza to, że dwie trzecie miast pozostaje poza Związkiem. Niektóre się z nim żegnają, tak jak to w tym roku uczynił Zamość.
W minionych latach to samo uczynił także Szczecin, Działdowo, Skoczów, Słubice, Kłodzko, Mszana Dolna, Bogatynia, Jastrzębie-Zdrój, czy Augustów. W części przypadków o takim kroku decydowała chłodna analiza ekonomiczna, w wyniku której rządzący uznawali, że uzyskiwane korzyści nie rekompensują płaconych składek, w części zaś ocena politycznej działalności Związku.
O priorytetach na nową kadencję dla Związku Miast Polskich, otwarciu senatu dla samorządowców i dyskusji na temat finansów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozmawiamy z Zygmuntem Frankiewiczem, prezydentem Gliwic i nowo wybranym prezesem Związku Miast Polskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.