Partnerzy portalu

Kolejne miejscowości przyjęte do Związku Miast Polskich

Międzyrzecz z woj. lubuskiego, Międzychód z woj. wielkopolskiego, Zakroczym z woj. mazowieckiego i Bieruń z woj. śląskiego - to kolejne samorządy, które zostały przyjęte do Związku Miast Polskich.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Decyzję podjęto podczas posiedzenie Związku Miast Polskich w Oleśnicy.

Członkowie zarządu ZMP przyjęli w poczet miast członkowskich cztery miasta: Międzyrzecz (z woj. lubuskiego), Międzychód (z woj. wielkopolskiego), Zakroczym (z woj. mazowieckiego) i Bieruń (z woj. śląskiego).

Do Związku należy obecnie 318 miast.

Czytaj też: Związek Miast Polskich idzie na rekord. Czym przyciąga samorządy?

Na mapie Polski znajduje się obecnie 940 miast. Oznacza to, że dwie trzecie miast pozostaje poza Związkiem. Niektóre się z nim żegnają, tak jak to w tym roku uczynił Zamość.

W minionych latach to samo uczynił także Szczecin, Działdowo, Skoczów, Słubice, Kłodzko, Mszana Dolna, Bogatynia, Jastrzębie-Zdrój, czy Augustów. W części przypadków o takim kroku decydowała chłodna analiza ekonomiczna, w wyniku której rządzący uznawali, że uzyskiwane korzyści nie rekompensują płaconych składek, w części zaś ocena politycznej działalności Związku.

O priorytetach na nową kadencję dla Związku Miast Polskich, otwarciu senatu dla samorządowców i dyskusji na temat finansów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozmawiamy z Zygmuntem Frankiewiczem, prezydentem Gliwic i nowo wybranym prezesem Związku Miast Polskich.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!