Partnerzy portalu

Kolejne zarzuty wobec samorządowca z Łomży

  • PAP
  • 27 grudnia 2011 - 15:05
Białostocka prokuratura okręgowa oskarżyła b. zastępcę prezydenta Łomży Marcina S. o przekroczenie uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę. Chodzi o wydanie pozwolenia na budowę wbrew zapisom uchwały Rady Miejskiej.
Akt oskarżenia przeciwko Marcinowi S. i jednemu z urzędników łomżyńskiego magistratu został skierowany do Sądu Rejonowego w Łomży - poinformowała we wtorkowym komunikacie białostocka prokuratura.

Zarzuty związane są z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę pierwszego etapu dużej inwestycji handlowej. Według śledczych, było to jednak sprzeczne z uchwałą Rady Miejskiej Łomży z marca 2004 roku, w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który nie dawał możliwości powstania tam takiej inwestycji.

Oskarżony samorządowiec nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień - poinformowała prokuratura.

W połowie grudnia białostocka prokuratura oskarżyła Marcina S. w innej sprawie - przed sądem stanie razem z byłym prezydentem Łomży Jerzym B. Zarzuca im obu popełnienie kilka lat temu, wówczas, gdy sprawowali urzędy, tzw. przestępstw urzędniczych. Chodzi przede wszystkim o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy gospodarowaniu nieruchomościami gminy; konkretnie o oddanie w najem, a potem w użytkowanie wieczyste nieruchomości przy ul. Poligonowej, stanowiącej własność samorządu.

Marcinowi S. zarzucono nie tylko przestępstwa urzędnicze, ale również oszustwo, bo - według prokuratury - miał on "doprowadzić inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem". Chodzi o korzystny zakup przez niego, prywatnie, udziałów w działkach od starszej kobiety, gdy - w ocenie śledczych - powinno je było kupić miasto, bo w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na cele publiczne.

Marcinowi S. zarzucono także, że w latach 2005-2009 ośmiokrotne złożył pisemne fałszywe oświadczenia majątkowe. Także w tej sprawie samorządowiec nie przyznaje się do zarzutów.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!