Komentarze do prezydenckiego podpisu nowelizacji Kodeksu wyborczego

Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Zdania samorządowców i polityków są podzielone. Z dużej chmury mały deszcz, czy koniec wolnych wyborów?
- Nowela wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, pięcioletnią kadencję rad gmin i powiatów oraz sejmików wojewódzkich, inicjatywę uchwałodawczą w samorządach, nowy sposób wyboru Państwowej Komisji Wyborczej.
- Ustawy broni środowisko PiS. Uznaje, że ustawa jest zgodna z konstytucją, podwyższa standardy, ogranicza możliwość wystąpienia negatywnych zjawisk, związanych z wyborami.
- Opozycja mówi o zagrożeniu możliwością manipulacji wynikami wyborów, upartyjnieniu samorządów oraz konieczności stworzenia ruchu, który będzie kontrolował uczciwość przeprowadzonych wyborów.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE3
-
malina
2018-01-17 14:01:39
kiedy wreszcie będzie kadencyjność posłów i senatorów?
-
członek komisji
2018-01-17 09:48:42
Chodzi o to aby komisja wyborcza nr 1 i komisja wyborcza nr 2 - ta od liczenia głosów miała tyle miejsć aby dowartościować ludzi PiS od "Obrony wyborów", którzy siedzieli za darmo w ramach ideii PiS (obiecano im ze im "to zostanie wynagrodzone")
-
Portal jak zwykle na POs
2018-01-16 21:00:42
Oczywiście, że możliwość fałszowania wyborów - bojówki kaczystowskie są już wyposażone w specjalny sprzęt do usuwania lub dodawania krzyżyków na kartach wyborczych (według POtrzeb)...