Partnerzy portalu

Komisja Europejska dyskryminuje polskie samorządy?

 • PAP
 • Opublikowano: 29 lipca 2020 - 17:10 | Zaktualizowano: 29 lipca 2020 - 18:08
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o stanowczą interwencję w Komisji Europejskiej, która odrzuciła wnioski sześciu polskich miast starających się unijne środki. Komisja dyskryminuje polskie samorządy i łamie Traktat o Unii Europejskiej - podkreśla Zbigniew Ziobro.

Wniosek Ministra Sprawiedliwości jest reakcją na oświadczenie unijnej komisarz do spraw równości Heleny Dalli, która przyznała, że Komisja Europejska odrzuciła wnioski sześciu polskich miast, starających się o unijne środki w ramach programu "Partnerstwo Miast", z uwagi na przyjęcie przez te miasta uchwał o Karcie Praw Rodziny lub o "Strefach wolnych od ideologii LGBT".

Minister Zbigniew Ziobro poprosił premiera Mateusza Morawieckiego, aby stanowczo zareagował na forum Komisji Europejskiej, ponieważ decyzje Komisji są niedopuszczalne i bezprawne.

- Działanie to łamie traktaty, choćby art. 4 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej mówiący o poszanowaniu tożsamości narodowej państw, a także narusza zasadę równości wszystkich członków Unii Europejskiej w odniesieniu do równości samorządów regionalnych - wskazał Minister Sprawiedliwości.

Dodał, że decyzje Komisji łamią również art. 9 Traktatu o Unii Europejskiej mówiący o równości obywateli Unii Europejskiej, którzy, tworząc wspólnotę lokalną, mają prawo głosić swoje poglądy na temat rodziny i jej ochrony w zgodzie z konstytucją.

KOMENTARZE5

 • prawidłowo 2020-07-30 19:54:21
  bierze a was przykład..oazy demokracji....
 • Ech..Panie Zero 2020-07-30 15:39:46
  Komisja Europejska nie może nas dyskryminować, ale my możemy dyskryminować innych ludzi którzy żyją obok nas poprzez takie uchwały...bardzo ciekawa logika!!
 • r39 2020-07-30 14:52:23
  I w dodatku robi to kierując się niesprawdzonymi pogłoskami. Tych Kart Rodziny na wszelki wypadek nawet nie obejrzała/powąchała.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!