Partnerzy portalu

Kompromitacja gdańskiej prokuratury w telewizji

Wójtom, burmistrzom, prezydentom i innym urzędnikom państwowym oraz samorządowym wstęp wzbroniony” – taki napis powinien zawiesić na drzwiach właściciel każdego salonu samochodowego, a właściwie każdego sklepu.
Taki morał wynika z tzw. afery sopockiej i działań Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Właśnie ona będzie tematem niedzielnego programu „Państwo w państwie”, przygotowanego przez Telewizję Polsat we współpracy z „Pulsem Biznesu” – pisze „Puls Biznesu”.

Treści nagrań, które zapoczątkowały całą aferę, są teraz bazą jedynego zarzutu wobec prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego (zabierz głos, oceń prezydenta), który nie został oddalony, ale odesłany prokuraturze do uzupełnienia.

Zdaniem sądu, niezbędne jest wykonanie ekspertyzy, która jednoznacznie określi, czy taśmy są oryginalne, czy zmanipulowane

Czytaj też: Większość zarzutów z tzw. afery sopockiej umorzono

Program jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa oraz korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo-przedsiębiorca.

Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, której skutkiem jest bankructwo przedsiębiorstwa, przedsiębiorcy oraz utrata pracy przez pracowników – pisze „Puls Biznesu”.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!