Konstytucjonalista wyjaśnia, co grozi włodarzom gmin za odmowę przeprowadzenia wyborów

Unia Metropolii Polskich zapytała prof. Piotrowskiego, czy odmowa wykonywania przez organy wykonawcze JST zadań związanych z organizacją wyborów prezydenckich (zadania z zakresu administracji rządowej zlecanego do realizacji gminom) może skutkować wprowadzeniem zarządu komisarycznego w gminach. A sporo takich deklaracji pojawiło się w ostatnich dniach ze strony samorządowców.
- Oświadczenia przedstawicieli samorządu terytorialnego, w szczególności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odzwierciedlają napięcie pomiędzy władzą większości parlamentarnej dążącej do przeprowadzenia wyborów w wyznaczonym terminie ze względu na polityczny instynkt samozachowawczy (który podpowiada, że albo teraz, albo być może nigdy) i odczuciem sprzeciwu, który powoli w społeczeństwie narasta, a który wynika z instynktu samozachowawczego, ale i biologicznego - skomentował konstytucjonalista.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Tomko
2020-04-14 11:56:37
Niektórym włodarzom miast i gmin poprzewracało się w politycznych łepetynach. Jedn matołek z inną matołkową próbują coś rozgrywać, a mają być na usługach mieszkańców. Nie podoba się to do domu.
-
r39
2020-04-02 16:06:11
I pomyśleć tylko, że Uniwersytet Warszawski jest imienia Józefa Piłsudskiego.
-
WAu
2020-04-02 12:22:58
Do nie bądź taki ZAJADLY , bo co bedzie jak my się obudzimy A Ciebie już nie będzie. A MOZE POMYSL TAL PO CHRZESCIAŃSKU i pomódl się o swego wroga, to Bóg Ci wybaczy te grzechy.