Partnerzy portalu

KPRM: rząd sukcesywnie zwiększa nakłady na rozwój sportu dzieci i młodzieży

  • PAP
  • 18 października 2021 - 20:23
W ciągu 6 lat rząd zwiększył nakłady z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej skierowane na rozwój sportu dzieci i młodzieży o 1,4 mld zł, czyli o blisko 180 proc.- poinformowała w poniedziałek kancelaria premiera.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek szkołę podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie (woj. małopolskie), przy której wybudowana została nowa sala gimnastyczna, dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Kancelaria premiera napisała w poniedziałkowym komunikacie, że w ciągu 6 lat rząd zwiększył nakłady z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej skierowane na rozwój sportu dzieci i młodzieży o 1,4 mld zł, czyli o blisko 180 proc.

Z myślą o najmłodszych sportowcach - jak zaznaczono - wprowadzone zostały także nowe programy sportowe: "Klub", który zakłada bezpośrednie wsparcie dla małych i średnich środowisk sportowych; "Szkolny Klub Sportowy", w ramach którego zorganizowano bezpłatne zajęcia sportowe dla ponad 300 tys. dzieci i młodzieży; "Sportowe Wakacje" (to zorganizowana aktywność fizyczna w formie m.in. obozów sportowych, z której skorzystało już ponad 500 tys. osób) oraz "Program certyfikacji szkółek piłkarskich", w ramach którego prowadzone są szkolenia dla prawie 60 tys. dzieci oraz oferowane dofinansowanie dla ponad 4 tys. trenerów piłki nożnej.

Środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przeznaczane są - według KPRM - m.in. na dofinansowanie zadań inwestycyjnych. Wsparcie można uzyskać w ramach: "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu"; "Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)" i "Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej +Sportowa Polska+".

KPRM poinformowała, że budowa nowej sali przy szkole podstawowej w Kryspinowie została dofinansowana przez Fundusz kwotą ponad 1 mln zł. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!