Partnerzy portalu

Kracik stworzy strefy aktywności gospodarczej

  • PAP
  • 13 kwietnia 2012 - 13:13
Były wojewoda małopolski Stanisław Kracik został prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, której udziałowcami są województwo małopolskie i Krakowski Park Technologiczny.
Kracik, w 2010 r. kandydat PO na prezydenta Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) w grudniu przestał być wojewodą małopolskim, gdy stanowisko to ponownie objął Jerzy Miller (były szef MSWiA). W ostatnich tygodniach Kracik był wymieniany jako osoba, która w zarządzie województwa małopolskiego ma zastąpić Witolda Latuska. Chciał tego marszałek Marek Sowa (zabierz głos/oceń marszałka), jednak taka propozycja podzieliła nawet klub PO w sejmiku.

„Od 5 kwietnia Stanisław Kracik jest prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe. Rada Nadzorcza, która wybrała go na to stanowisko, oczekuje od nowego prezesa kreatywności. Do tej pory Małopolskie Parki Przemysłowe zajmowały się scalaniem gruntów pod inwestycję firmy MAN, teraz pora na nowe inicjatywy” – powiedział kierownik biura prasowego urzędu marszałkowskiego Piotr Odorczuk.

Wynagrodzenie Kracika to trzykrotność średniej pensji krajowej w sektorze przedsiębiorstw, czyli ok. 10 tys. zł. Dotychczasowy prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe Krzysztof Krzysztofiak pozostaje jednym z dyrektorów w Krakowskim Parku Technologicznym.

„Chcę zająć się tworzeniem strefy aktywności gospodarczej w Nowej Hucie oraz scalaniem gruntów, tak by firmom zainteresowanym działaniem w Małopolsce można było je zaoferować. Mam nadzieję, że przy dobrej współpracy z marszałkiem powinno się to udać” – powiedział Kracik.
KOMENTARZE1

  • kibic 2012-04-13 16:23:27
    no to powodzenia, Nowej Hucie przyda się duży inwestor z potencjałem do rozwoju biznesu.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!