Partner portalu

Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji: jest wstępna lista projektów

Znamy już wstępną listę projektów zgłoszonych do Krajowego Planu Sprawiedliwej Transformacji. Najwięcej przedstawiły ich samorządy, instytuty badawczo-rozwojowe, firmy prywatne oraz instytucje otoczenia biznesu. Znaczna część z nich będzie musiała zostać odrzucona, gdyż łączna wartość wnioskowanego wsparcia dwukrotnie przekracza pulę środków, która będzie do dyspozycji.
  • Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji spełniać ma trzy cele: gospodarczy, społeczny i związany z zieloną gospodarką.
  • Zgłoszono ponad 100 projektów, dla których wsparcie z FTS miałoby wynieść przeszło 5 mld zł. To dwa razy więcej aniżeli wynosić będzie cała krajowa pula FST.
  • Dwukrotne przewymiarowanie listy zgłoszonych projektów nie jest problemem. Zdecydowana większość z nich jest dopiero na etapie pomysłu, część odpadnie. Lista krajowa ma być naturalnym uzupełnieniem terytorialnych planów sprawiedliwej transformacji.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Zbrodnie w całej Polsce 2021-10-13 22:27:37
    Premier Mateusz Morawiecki wraz ze Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim stracili prawo moralne i etyczne do pełnienia jakichkolwiek funkcji w państwie za zbrodnie przeciwko własnemu Narodowi, ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków, budowy dróg z odprowadzeniem substancji toksycznych z nich... na prywatne grunty, rowy melioracyjne, ścieków ropopochodnych, celem skażania kolejnych wód gruntowych i źródlanych. Nie przestrzegacie własnej Konstytucji jak i prawa Unijnego. Ile ludzie będą mieli neuronów w mózgach na Polskich zbrodniach przeciwko ludzkości .  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!