Partnerzy portalu

Kraków: 218 osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 przy Barbakanie

  • PAP
  • 11 listopada 2021 - 17:05
218 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 w czwartek przy Barbakanie w Krakowie w ramach akcji "Szczepimy się dla Niepodległej". W tym miejscu można było też otrzymać zastrzyk z preparatem przeciwko grypie - z takiej możliwości skorzystało 50 osób.

Informacje te przekazała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Podobne punkty szczepień 11 listopada stanęły w 13 innych lokalizacjach Małopolski. Trwa podliczanie, ile osób przyjęło w nich szczepionki. Po południu, na półmetku akcji, w Nowym Targu zaszczepiło się 39 osób, w Oświęcimiu 41, w Nowym Sączu 68, w Brzesku 22.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęcał do szczepień na briefingu prasowym, zapowiadającym uroczystości z okazji niepodległości. Także podczas samych uroczystości, zorganizowanych na placu Matejki przy Grobie Nieznanego Żołnierza, nieopodal Barbakanu.

Wojewoda podkreślał też, że Święto Niepodległości jest "okazją do przypominania o Polakach, którzy swą postawą dali wyraz idei, że ojczyzna to powinność, ojczyzna to odpowiedzialność".

Operatorem medycznym szczepień przy Barbakanie jest krakowski szpital MSWiA. Z inicjatywy tej lecznicy w punkcie w Krakowie uprawnieni mogli także bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Akcję współorganizuje Muzeum Krakowa. Osoby, które 11 listopada zaszczepią się przy Barbakanie, będą mogły bezpłatnie zwiedzić pokonkursową wystawę najpiękniejszych szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory od 6 grudnia do 27 lutego.

Ponad 50 proc. nowych zakażeń w województwie małopolskim to zakażenia wśród mieszkańców Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego. W pełni zaszczepionych w województwie jest ponad 44 proc. mieszkańców - najwięcej w Krakowie 65,4 proc. do 22,3 proc. w gminie Czarny Dunajec.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!