Partner portalu

Kraków: Dofinansowanie z UNICEF-u na opiekę dzieci uchodźców w żłobkach

  • PAP
  • 15 lipca 2022 - 14:17
UNICEF pokryje część kosztów opieki nad dziećmi ukraińskich uchodźców w żłobkach i klubach dziecięcych, także prywatnych, w Krakowie. To pokłosie podpisanego w marcu porozumienia o pomocy między miastem a przedstawicielami tej organizacji – poinformował magistrat w piątek.

Pomoc Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci polega na dofinansowaniu 200 miejsc dla dzieci uchodźców w 34 placówkach. Kwota dofinansowania na dziecko do trzeciego roku życia to 1,2 tys. zł.

W ramach tego dofinansowania placówka zapewni dzienne wyżywienie i opiekę przez 10 godzin dziennie. Opłata rodzica wyniesie maksymalnie 400 zł miesięcznie.

Kwota ta może również zostać pokryta z dofinansowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w przypadku dziecka, na które rodzic nie pobiera Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

W przypadku przyznania dofinansowania placówka podpisuje z rodzicem lub opiekunem dziecka umowę o świadczeniu opieki i informuje o tym Urząd Miasta Krakowa. Umowa może obowiązywać od lipca 2022 r. i nie dłużej niż do końca tego roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!