Partnerzy portalu

Kraków: Otwarto pierwszy w mieście Klub Głuchego Seniora

W Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Głuchego Seniora. - To pierwszy tego typu klub w Polsce – powiedział Adam Stromidło z zarządu małopolskiego oddziału Polskiego Związku Głuchych.

Podczas inauguracji Stromidło podkreślił, że taka placówka była bardzo potrzebna - świadczy o tym frekwencja - dziennie do klubu przychodzi ok. 40 osób. Przyjść może każdy głuchy senior, bez żadnych uprzednich formalności.

 

Urządzenie pomieszczeń, zajmujących 160 m kw. w kamienicy przy ul. św. Jana, kosztowało około 9 tys. zł. Seniorzy mają do dyspozycji między innymi bibliotekę, kawiarenkę, pracownię malarską. Klub otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16, ale także w niedzielę od 12 do 14.

Klub Głuchego Seniora został utworzony w ramach Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)
Klub Głuchego Seniora został utworzony w ramach Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Stromidło zaznaczył, że klub to nie tylko pomieszczenia, ale są to też różnorodne warsztaty dla seniorów, wycieczki - w tym roku Klub zorganizował już kulig. Podstawowym jednak celem ośrodków wsparcia jest przede wszystkim podtrzymywanie sprawności psychofizycznej osób starszych, w szczególności w formie rehabilitacji. Zajęcia odbywają się pod okiem pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeutów.

Klub Głuchego Seniora został utworzony w ramach Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!