Partnerzy portalu

Kraków: Protesty przeciwko Andrzejowi Dudzie; na Rynku 240 policjantów

  • PAP
  • 21 czerwca 2020 - 20:30
240 funkcjonariuszy zabezpieczało w niedzielę zarówno spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami, jak i protesty, które towarzyszyły tej wizycie. Na krakowskim Rynku zgromadzili się m.in. przedstawiciele środowisk LGBT i przedsiębiorcy.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Niedzielne demonstracje na krakowskim Rynku Głównym zorganizowane zostały w zw. ze spotkaniem prezydenta z mieszkańcami. Jego przeciwnicy przyszli tam, by w trakcie, gdy Andrzej Duda spotyka się z krakowianami zamanifestować swoje poglądy.

Według informacji przekazanych przez policję, w podobnym czasie w jednym miejscu odbyły się cztery zgromadzenia, m.in. przedsiębiorców, z którymi manifestował kandydat na najwyższy urząd w państwie Paweł Tanajno, a także przedstawicieli środowisk LGBT.

Między zwolennikami a przeciwnikami prezydenta doszło do ostrych starć słownych. Wszystkie odbywające się na Rynku wydarzenia, jak wyjaśnił PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, zabezpieczało 240 funkcjonariuszy, wezwanych także z innych miast. Nie doszło jednak do poważniejszych incydentów, nikt nie został zatrzymany.

"Przeprowadziliśmy drobne interwencje w związku z antagonizmami, dyskusjami, które mogły przerodzić się w awantury; zostały jednak zduszone w zarodku. Osoby konfliktowe, które przeszkadzałyby w zgromadzeniach, policjanci starali się izolować" - wyjaśnił Gleń.

Tego dnia na elewacji konsulatu generalnego USA w Krakowie zawisła tęczowa flaga, a w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie: "Konsulat w Krakowie z dumą obchodzi Pride Month i wspiera społeczność LGBTI+. Dołączamy do ludzi z całego świata, aby świętować wkład osób LGBTI+ i potwierdzamy zaangażowanie USA w ochronę oraz obronę praw człowieka dla wszystkich".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!