Partnerzy portalu

Kraków: W połowie akcji szczepień przy Barbakanie zaszczepionych ok. 150 osób

  • PAP
  • Opublikowano: 11 listopada 2021 - 14:30
Ok. 150 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 i 35 przeciwko grypie w ramach czwartkowej akcji „Szczepimy się dla Niepodległej”, zorganizowanej przy Barbakanie w Krakowie. Akcja trwa także w 13 innych lokalizacjach Małopolski, gdzie jak dotąd zastrzyki otrzymało po kilkadziesiąt osób.

W Nowym Targu na półmetku akcji zaszczepiło się 39 osób, w Oświęcimiu 41, w Nowym Sączu 68, w Brzesku 22.

Dane te przekazała PAP rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęcał do szczepień na briefingu prasowym, zapowiadającym uroczystości z okazji niepodległości. Także podczas samych uroczystości, zorganizowanych na placu Matejki przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wojewoda podkreślał, że Święto Niepodległości jest "okazją do przypominania o Polakach, którzy swą postawą dali wyraz idei, że ojczyzna to powinność, ojczyzna to odpowiedzialność".

Operatorem medycznym szczepień przy Barbakanie jest krakowski szpital MSWiA. Z inicjatywy tej lecznicy w punkcie uprawnieni mogą także bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Akcję współorganizuje Muzeum Krakowa. Osoby, które 11 listopada zaszczepią się przy Barbakanie, będą mogły bezpłatnie zwiedzić pokonkursową wystawę najpiękniejszych szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory od 6 grudnia do 27 lutego.

Ponad 50 proc. nowych zakażeń w województwie małopolskim to zakażenia wśród mieszkańców Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego. W pełni zaszczepionych w województwie jest ponad 44 proc. mieszkańców - najwięcej w Krakowie 65,4 proc. do 22,3 proc. w gminie Czarny Dunajec.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!