Partnerzy portalu

Kraków: Wystawa zdjęć Jacka Bednarczyka na Małym Rynku - od wtorku

  • PAP
  • Opublikowano: 25 października 2021 - 16:01
65 z ponad 100 tys. fotografii, jakie dla Polskiej Agencji Prasowej zrobił Jacek Bednarczyk będzie można oglądać na plenerowej wystawie na Małym Rynku w Krakowie. Jej oficjalne otwarcie nastąpi we wtorek o godz. 11.

Jacek Bednarczyk zmarł 1 września. Wystawa - zorganizowana przez Polską Agencję Prasową i Urząd Miasta Krakowa - to niewielki wybór spośród tysięcy zdjęć, na których uwiecznił on najważniejsze dla Krakowa i Polski wydarzenia.

Oglądający wystawę zobaczą m.in. zdjęcia z wizyt Jana Pawła II w Polsce, pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie", ale też portrety znanych krakowian: Czesława Miłosza, Sławomira Mrożka, Wisławy Szymborskiej i fotografie dokumentujące spektakle teatralne, wystawy i wydarzenia sportowe.

Najstarsza z prezentowanych fotografii dokumentuje pobyt amerykańskiego reżysera Stevena Spielberga w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i została wykonana w 1994 roku. Najnowsza to zdjęcie z próby do spektaklu "Władczyni much" w Teatrze Ludowym w Krakowie w 2021 roku.

Wystawa potrwa do 15 listopada.

Jacek Bednarczyk urodził się 2 grudnia 1961 roku w Krakowie. Od dziecka chciał być fotoreporterem prasowym. Karierę zawodową zaczął w 1985 r. od wydawanej w Krakowie popołudniówki "Echo Krakowa". W 1991 r. rozpoczął pracę w Centralnej Agencji Fotograficznej - później przejętej przez Polską Agencję Prasową.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!