Kraska: pandemia koronawirusa wyostrzyła zaburzenia dot. stosunków międzyludzkich
"Jeśli chodzi o młodych ludzi, nauka zdalna, do której od wielu miesięcy jesteśmy przyzwyczajeni spowodowała, że młodzież się zamyka w swoich domach, zamyka się w pewnej bańce i pewne problemy, które zawsze występowały w okresie dorastania, w tej chwili bardziej się uwidaczniają" - stwierdził wiceszef resortu.
"Eksperci mówią, że okres pandemii wywarł i wywiera na młodego człowieka ogromny wpływ. Musimy wyjść temu naprzeciw. Dlatego ta dzisiejsza kampania, ale także działania, które są podejmowane przez Ministerstwo Zdrowia prowadzą do tego, aby dotrzeć do młodzieży różnymi kanałami, m.in. infolinią" - mówił.
"Chcemy też, aby jak najbliżej miejsca zamieszkania człowieka, była możliwość kontaktu z psychologiem i skorzystania z psychoterapii - czyli pierwszych modułów pomocy psychologicznej i psychiatrycznej" - podkreślił.
Kraska zaznaczył, jak ważny dla młodzieży jest łatwy dostęp do osoby, która na tym "pierwszym etapie" może bardzo pomóc młodemu człowiekowi.
"Nie oszczędzamy pieniędzy na to, żeby jak najszerzej docierać do młodzieży" - zapewnił. "Takich ośrodków pomocy powstało dużo. Zgłaszają się tam młodzi ludzie wraz z rodzicami. Mamy już pierwsze efekty" - poinformował.
"Nie możemy tego okresu już przegapić. Jesteśmy w czwartej fali, być może będzie kolejna. Trudno w tej chwili wyrokować, że tak będzie, ale musimy już teraz objąć opieką tych młodych ludzi i myślę, że tak się stanie" - podsumował.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.