Partnerzy portalu

KSP: w trakcie akcji "Znicz" doszło do 24 wypadków; zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 11:16
Podczas akcji "Znicz" na terenie garnizonu stołecznego (Warszawa i powiaty ościenne) doszło do 24 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że od piątku policjanci nałożyli ponad 3 tys. mandatów oraz zatrzymali prawie 100 kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z PAP przekazał, że podczas tegorocznej akcji "Znicz" stołeczni policjanci przeprowadzili ponad 6,6 tysiąca kontroli. "Nałożono ponad 3 tys. mandatów" - podkreślił nadkomisarz Sylwester Marczak.

Wskazał, że w trakcie świątecznego weekendu policjanci z garnizonu stołecznego przeprowadzili prawie 16,3 tys. kontroli stanu trzeźwości. W trakcie kontroli zatrzymano prawie 100 osób kierującymi pojazdami pod wpływem: 91 osób po alkoholu, a 5 pod wpływem narkotyków.

"Policjanci zatrzymali również prawie 200 praw jazdy" - podał policjant, dodając, że z uwagi na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano ponad 200 dowodów rejestracyjnych.

Poinformował również, że w trakcie akcji "Znicz" na drogach stolicy i powiatów ościennych doszło do 24 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych.

Wtorek to piąty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji, poza reagowaniem na wykroczenia, pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!