Partnerzy portalu

Kujawsko-Pomorskie: Otwarto odcinek S5 Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ

  • PAP
  • 30 października 2021 - 10:48
Otwarty dla ruchu został niemal w całości prawie 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ. Wyjątkiem są zjazdy węzła Rynarzewo, na których trwają prace budowlane – poinformował w sobotę dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Karol Kończal.

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach ruch odbywa się obiema jezdniami. Tymczasowo rondo od Białych Błot pozostanie, umożliwiając miejscowym kierowcom zjazd na drogę krajową nr 5 w stronę Rynarzewa. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkość do 80 km/h.

Dzięki udostępnieniu odcinka pod Bydgoszczą możliwe stało się wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ukończonym wcześniej odcinku S5 Szubin Północ-Żnin Północ. Trasą można jechać z maksymalną prędkością 120 km/h, a wyjątkiem jest obręb obwodnicy Szubina, na której ograniczenie prędkości wynosi 100 km/h.

Pod koniec 2019 r. oddany został do użytku odcinek Żnin Północ-granica z Wielkopolską. Tak więc ruch S5 odbywa się Bydgoszczy do Poznania.

Na nowo udostępnionym odcinku S5 Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ w dalszym ciągu będą prowadzone prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej. Nieczynne pozostaną zjazdy na węźle Rynarzewo, a na budowie ruch będzie odbywał się wahadło.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!