Partnerzy portalu

Kujawsko-pomorskie: Więźniowie porządkowali groby

  • PAP
  • 1 listopada 2021 - 10:54
W okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych skazani z jednostek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Bydgoszczy porządkowali zapomniane groby i miejsca spoczynku żołnierzy, poległych w walkach za ojczyznę.

"Do prac porządkowych skierowano skazanych z jednostek, którzy z dużym zaangażowaniem przystąpili do porządkowania żołnierskich kwater, a także zapomnianych grobów. Prace porządkowe oprócz podniesienia estetyki miejsc spoczynku zawierały również aspekt wychowawczy, ukierunkowany na kształtowanie postaw patriotycznych. Pamięć o zmarłych ludziach i potrzeba oddania im czci jest ważnym elementem właściwej i obywatelskiej postawy" - podkreśliła rzeczniczka dyrektora Okręgowego Inspektoratu SW w Bydgoszczy kpt. Agnieszka Wollmann.

Między innymi w Bydgoszczy trzech więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w miejscowym Areszcie Śledczym, pod okiem funkcjonariuszy, pomagało w porządkowaniu terenu wokół kaplicy i przy cmentarzu na ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z kolei w Toruniu dwóch osadzonych, pod nadzorem funkcjonariuszy Oddziału Zewnętrznego, porządkowało zaniedbane nagrobki na cmentarzu komunalnym przy ul. Grudziądzkiej.

Kpt. Wollmann podkreśliła, że Dzień Wszystkich Świętych to czas zachęcający do zadumy i refleksji nad ludźmi, których nie ma już wśród nas oraz na zastanowienie się nad swoim istnieniem, egzystencją. "Dlatego też udział skazanych w tego typu akcjach jest istotny w procesie ich resocjalizacji, a w szczególności w kształtowaniu postaw prospołecznych" - dodała.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!