Partnerzy portalu

"List od Mikołaja" - rozpoczęła się przedświąteczna akcja Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  • PAP
  • 15 listopada 2021 - 14:48
Po raz ósmy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła akcję, w której ramach każdy może zamówić dla bliskiej osoby "List od Mikołaja". Dochód z akcji jest przeznaczony na pomoc dzieciom pokrzywdzonych różnymi formami przemocy. Listy można zamawiać do 15 grudnia.

Listy zamawia się przez stronę swiatecznylist.pl. Do wyboru jest kilka wariantów - wiadomość dla malucha, starszaka, rodzeństwa oraz nastolatka lub osoby dorosłej.

Treść każdego z tych listów jest inna, a podczas zamawiania należy podać kilka podstawowych informacji o adresacie: imię, wiek, zainteresowania, wymarzony prezent itp.

Osoba składająca zamówienie wybiera też jedną z czterech grafik, na której zostanie wydrukowany list. Kolorowe projekty z motywami świątecznymi przygotowali dla Fundacji związani z Wydawnictwem Dwie Siostry artyści Michalina Rolnik, Zofia Frankowska i Jacek Ambrożewski, a także tatuażystka Hanna Manna.

"List od Mikołaja" będzie dostarczony pod wskazany adres pocztą, w świątecznej kopercie. Jeśli zamówienie zostanie złożone do 25 listopada, dotrze do adresata w okolicach mikołajek, jeśli między 26 listopada a 15 grudnia - znajdzie się w skrzynce przed Wigilią.

Przy składaniu zamówienia należy wpłacić darowiznę na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w wysokości co najmniej 20 zł. Wszystkie przekazane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która od 30 lat wspiera dzieci pokrzywdzone różnymi formami przemocy, m.in. wykorzystywaniem seksualnym.

Fundacja rozwija w Polsce sieć centrów pomocy dzieciom, w których dzieci i ich opiekunowie otrzymują kompleksową, wszechstronną pomoc psychologiczną, psychiatryczną i prawną. W tej chwili istnieje pięć takich miejsc, trzy z nich (w Warszawie, Gdańsku i Starogardzie Gdańskim) są prowadzone bezpośrednio przez Fundację, dwa (w Białymstoku i Głogowie) we współpracy z nią, dwa kolejne mają zostać otwarte wkrótce. W Centrum Dziecka i Rodziny FDDS w Warszawie otrzymują wsparcie rodzice dzieci do 6. roku życia.

Fundacja prowadzi też telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (116-111) oraz - telefon dla rodziców i nauczycieli (800-100-100) w sprawie bezpieczeństwa dzieci, a także poradnię Dziecko w Sieci, dbającą o bezpieczeństwo dzieci online.

W ubiegłym roku udało się obdarować listami prawie 12 300 osób w całej Polsce i zebrać na pomoc dzieciom ponad 290 tys. zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!