Partnerzy portalu

Łódź: Miasto otworzyło drugi punkt szczepień powszechnych

  • PAP
  • 5 maja 2021 - 15:37
W środę rozpoczął działalność drugi miejski punkt szczepień powszechnych w Łodzi w hali sportowej przy ul. Skorupki. Będzie tam szczepionych ok. 440 osób dziennie. Działający od 27 kwietnia punkt w Sport Arenie przyjmuje co dzień tysiąc osób.

Miasto od 26 kwietnia przygotowało trzy punkty, w których każdego dnia można byłoby zaszczepić łącznie nawet 2,5 tys. osób. Do tej pory udało się uruchomić dwa z nich - w Sport Arenie i w hali przy ul. Skorupki. Punkt w Bionanoparku nadal czeka na przydział szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) - przypomniała w środę prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

"Byliśmy gotowi, by ruszyć ze szczepieniami pełną parą od 26 kwietnia. Niech o stanie naszych przygotowań świadczy praca punktu w Sport Arenie. Tam od 27 kwietnia do wczoraj zaszczepiliśmy 8 tys. osób - po około 1 tys. każdego dnia. Taki sam plan mamy na ten tydzień" - podkreśliła Zdanowska.

Na konferencji prasowej w hali przy ul. Skorupki prezydent zaznaczyła, że punkt ten jest przygotowany do przeprowadzenia 1 tys. szczepień każdego dnia, jednak na ten tydzień RARS przekazała mu jedynie 2,2 tys. szczepionek, co pozwala na rozdysponowanie do niedzieli po ok. 440 dawek dziennie.

"Mam nadzieję, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która dostarcza szczepionki, nie pozwoli, by potencjał tego miejsca i kadra medyczna, nie były w pełni wykorzystane. (...) Podobnie jak liczę na pełne dostawy szczepionek dla znakomicie przygotowanego punktu w hali przy ul. Skorupki, mam też nadzieję, że w końcu dostarczane będzie po 500 szczepionek do Bionanoparku" - powiedziała Zdanowska.

Do Sport Areny, gdzie akcję szczepień prowadzi Miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera, dotarło we wtorek 7,6 tys. dawek Moderny. Z kolei Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera, obsługujące punkt w hali przy ul. Skorupki, dostało po 1,1 tys. dawek Moderny i AstryZeneki.

MCM im. Jonschera od grudnia 2020 r. funkcjonuje również jako szpital węzłowy. W placówce przy ul. Milionowej zaszczepiono ok. 5 tys. medyków i opiekunów z domów pomocy społecznej. Z kolei w podlegającej mu poradni przy ul. Leczniczej od stycznia szczepionki otrzymało 1,5 tys. pacjentów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!