Partnerzy portalu

Łódź: Politechnika koordynuje międzynarodowy projekt za ok. 300 tys. euro

  • PAP
  • 29 marca 2021 - 13:03
Politechnika Łódzka, w partnerstwie z uczelniami z Niemiec, Hiszpanii i Portugalii, koordynuje projekt, którego celem jest zwiększenie poziomu interakcji pomiędzy studentami i prowadzącymi zajęcia oraz wzmocnienie motywacji studentów podczas kształcenia online.

Projekt "A model for Interactive (A)Synchronous Learning in Online STEM Education e-CLOSE", otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 300 tys. euro - najwyższe, jakie przyznano w rozstrzygniętym konkursie ogłoszonym w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego.

"Pandemia i przejście do świata wirtualnego z różnych powodów spowodowała zamknięcie się studentów za zasłoną ekranu komputera, czemu często towarzyszy spadek motywacji do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Projekt ma sprostać dominującemu wyzwaniu kształcenia online, jakim jest nawiązanie dynamicznej interakcji między nauczycielem a studentem, tak ważnej dla efektywności procesu edukacji" - podkreśliła dyrektorka Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ dr inż. Dorota Piotrowska.

Jednym z celów będzie opracowanie wirtualnego systemu nadawania mikrokwalifikacji, które student będzie mógł zdobywać dodatkowo w trakcie studiów. Studenci zostaną też zaproszeni do eksperymentalnego zadania - tzw. mentoringu odwróconego, polegającego na wcieleniu się w rolę mentora dla swoich nauczycieli, z zakresu nowoczesnych narzędzi i komunikatorów wirtualnych.

Liderem projektu jest Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej, a oprócz łódzkiej uczelni uczestniczyć w nim będą: University of Applied Sciences in Saarbrücken (Niemcy), University of Alcalá (Hiszpania) i University of Aveiro (Portugalia).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!