Partnerzy portalu

Łódź: W związku z sytuacją epidemiczną magistrat szuka wolontariuszy

  • PAP
  • 24 marca 2021 - 10:30
W związku z sytuacją epidemiczną i trzecią falą pandemii COVID-19 łódzki magistrat szuka kolejnych wolontariuszy do pomocy osobom starszym. Do tej pory w ramach Miejskiego Wolontariatu udało się pomóc potrzebującym w ponad 800 sprawach.

"Znów jesteśmy w sytuacji trudnej walki z pandemią, z trzecią falą covid. Dlatego apelujemy i zachęcamy do zapisywania się do Miejskiego Wolontariatu. Osoby, które pomagały do tej pory, potrzebują odpoczynku. Część z nich po prostu nie może już dłużej pomagać, dlatego liczba naszych wolontariuszy się skurczyła. Chcemy, by baza wolontariuszy pozwalała nam na pomoc, zwłaszcza teraz, w trakcie trwania trzeciej fali" - poinformowała w środę dyrektorka Biura Aktywności Miejskiej Urzędu Miasta Łodzi Katarzyna Dyzio.

Łódzki wolontariat został uruchomiony przed rokiem. Bezpłatna pomoc potrzebującym działała od marca do czerwca, wówczas zarejestrowało się 165 wolontariuszy, którzy dopomogli w załatwieniu 650 spraw. Zwykle były to zakupy czy odbiór leków z apteki. Ponowny nabór ogłoszono w październiku, podczas drugiej fali pandemii. Zgłosiło się 120 wolontariuszy, którzy nieśli pomoc w 190 sprawach. Wsparcie działa nieprzerwanie do dziś.

"Wiemy, że część osób, kontaktuje się z wolontariuszami bezpośrednio, omijając urząd. Po tym pierwszym kontakcie i osobistym poznaniu się, seniorzy często otrzymują numer telefonu od wolontariusza i nie zgłaszają już swoich potrzeb na nasz urzędowy numer. To im po prostu znacznie ułatwia funkcjonowanie" - dodała Dyzio.

Numer Call Center Senior, pod którym łodzianie w starszym wieku mogą zgłosić swoje potrzeby do Miejskiego Wolontariatu, jak i dzwonić w innych sprawach to 42 638 55 00. Można na niego dzwonić w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8.00-16.00, a we wtorki w godz. 9.00 - 17.00.

Z kolei kandydaci na wolontariuszy powinni kontaktować się z Biurem Aktywności Miejskiej, wysyłając maila na adres: wolontariat@uml.lodz.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 42 638 52 53. Tam każdy chętny do pomocy seniorom otrzyma szczegółowe instrukcje. Biuro przekazuje wolontariuszom także rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekujące.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!