Partnerzy portalu

Łódź: Wernisaż malarstwa i grafiki "Kontrast" w Starej Drukarni

  • PAP
  • 21 października 2021 - 13:51
Odsłonięcie murali wraz z wernisażem malarstwa i grafiki dwojga artystów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbędzie się w piątek w budynku Starej Drukarni przy ul. Gdańskiej w Łodzi - przekazał Grzegorz Gawlik z biura prasowego magistratu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Kontrast" to - jak podają organizatorzy - wydarzenie artystyczne, podczas którego zaprezentowane zostaną murale, prace malarskie i grafiki dwojga artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Aleksandry Ignasiak i Macieja Walczaka.

Aleksandra Ignasiak jest wykładowcą ASP i autorką licznych wystaw, a Maciej Walczak to młody artysta specjalizujący się przede wszystkim w tworzeniu murali. W piątek zaplanowano odsłonięcie nowych wielkoformatowych malowideł naściennych tych dwojga artystów wraz z wernisażem ich malarstwa i grafiki.

Urozmaiceniem projektu "Kontrast" ma być tzw. żywa ściana. To miejsce, gdzie pod okiem artystów z ASP każdy z gości imprezy będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu murali.

Można będzie też zwiedzić Starą Drukarnię. Jej poddany renowacji budynek był tworzony w taki sposób, aby połączyć przestrzeń użytkową ze sztuką.

"W Starej Drukarni kontakt ze sztuką jest na wyciągnięcie ręki. Sukcesywnie poszerzamy kolekcję dzieł. Na parkingu jest wielkoformatowy mural autorstwa rosyjskiego artysty Andrieja Bergera, a na dwóch klatkach schodowych są już murale Oli Ignasiak i Maćka Walczaka" - napisali w zaproszeniu organizatorzy.

Początek piątkowego wernisażu o godz. 19 w Starej Drukarni przy ul. Gdańskiej 130 w Łodzi.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!