Partnerzy portalu

Łódzkie: 21 nowych umów NFZ z poradniami specjalistycznymi

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 18:24
Od początku listopada łódzki oddział NFZ rozszerzył dostęp do specjalistycznego leczenia dla chorych dzieci i dorosłych w regionie. Popisano 21 nowych umów z poradniami specjalistycznymi – podała rzecznik NFZ w Łódzkiem Anna Leder.

Wszystkie umowy będą obowiązywały do 30 czerwca 2022 r. "Wybrane w wyniku konkursu placówki - tak jak wszystkie poradnie specjalistyczne - mogą przyjmować chorych bez limitu. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za wizytę i leczenie każdego pacjenta" - zapewniła Leder.

"Dzięki dodatkowym poradniom pacjenci zyskają lepszy dostęp do specjalistycznej opieki, a tym samym szansę na szybką diagnozę i skuteczne leczenie" - mówiła

"Wśród nowych poradni są cztery poradnie leczenia osteoporozy - w Polsce na tę chorobę choruje już ok. 2,8 mln osób, połowa zachorowań dotyczy osób w wieku od 75 do 84 lat" - poinformowała rzeczniczka.

"Do dyspozycji chorych będzie także sześć dodatkowych poradni leczenia gruźlicy i chorób płuc. Będą one realizowały pakiet onkologiczny, czyli diagnozowały pacjentów z podejrzeniem raka" - przekazała.

"Rak płuca to najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy w Polsce - rocznie jest diagnozowany u około 22 tysięcy osób. Rak płuca jest najczęstszą przyczyną zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn i kobiet. Rocznie na nowotwór płuca umiera w Polsce łącznie ponad 20 tysięcy osób" - przypomniała Leder.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!