Partnerzy portalu

Łódzkie: Aktywowano ponad 58 tys. bonów turystycznych

  • PAP
  • 23 września 2020 - 17:30
Ponad 58 tys. uprawnionych z woj. łódzkiego aktywowało swój bon turystyczny. Bon o wartości 500 zł przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus".

Rzeczniczka łódzkiego ZUS Monika Kiełczyńska podała, że w regionie łódzkim jest prawie 258 tys. rodzin, które będą mogły skorzystać z bonu turystycznego. Do tej pory aktywowało go ponad 58 tys. uprawnionych.

"Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze" - przypomniała Kiełczyńska.

Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS. Aby z niego skorzystać, wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego). Osoby, które mają niepełnosprawne dziecko i chcą uzyskać dodatkowe świadczenie, mogą na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł.

Płatności bonem są realizowane za pomocą SMS-ów. "Po tym jak aktywujemy bon, na podany podczas aktywacji e-mail przesłany zostanie kod aktywujący, czyli specjalny numer przypisany do bonu. Podajemy go w recepcji hotelu, gdzie chcemy zrealizować bon i wówczas na nasz numer telefonu komórkowego przychodzi SMS z kodem potwierdzającym płatność, który także podajemy w recepcji" - wyjaśniła rzeczniczka łódzkiego ZUS.

Prawo do bonu ustalane jest na podstawie informacji z bazy danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przez Polską Organizację Turystyczną (POT), dlatego wszelkie kwestie związane z uprawnieniami zarówno korzystających z bonu, jak i podmiotów turystycznych wyjaśnia POT.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!