Partnerzy portalu

Łódzkie: Podczas akcji "Znicz" zatrzymano w piątek 12 pijanych kierowców

  • PAP
  • 30 października 2021 - 11:43
Dwunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymała w piątek, który był pierwszym dniem akcji "Znicz", łódzka policja. Poza tym nie zanotowano ani jednego wypadku drogowego, w którym ktoś zostałby poszkodowany.

"Szczerze mówiąc, nie przypominamy sobie z ostatnich lat podobnej sytuacji, aby w okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych nie doszło do żadnego wypadku na drodze. Tymczasem w ciągu ostatniej doby nie odnotowaliśmy ani jednego takiego zdarzenia, w którym ktoś zostałby ranny lub poniósł śmierć. Bardzo chcielibyśmy, aby taki stan utrzymał się w ciągu kolejnych dni" - powiedział PAP asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jak dodał, w pierwszym dniu akcji "Znicz" drogach woj. łódzkiego wyeliminowano z ruchu 12 nietrzeźwych kierowców.

Do podanej PAP przez oficera prasowego łódzkiej KWP statystyki nie wliczono jeszcze śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę około godz. 3.00 w miejscowości Krępa na drodze krajowej nr 14. Jedna osoba zginęła po tym, jak samochód osobowy uderzył w filar wiaduktu.

W Łódzkiem działania w ramach akcji "Znicz", rozpoczęte w piątek, prowadzone będą przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie. Jak zapowiedział Gwis, funkcjonariusze skupią się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei policjanci z grupy SPEED kontrolować będą prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych, wykorzystując do swojej pracy nie tylko wideorejestratory, ale również najnowsze mierniki prędkości. Pracę policjantów drogówki wspomagać będzie dron, dzięki któremu z powietrza będzie można ocenić przepustowość dróg.

W ubiegłym roku z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i nie prowadzono akcji "Znicz". W 2019 r. w ciągu pięciu dni policjanci zanotowali w woj. łódzkim 23 wypadki drogowe. Zginęła w nich jedna osoba, a 40 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!