Partnerzy portalu

Łódzkie: Ponad 2,6 tys. interwencji policji dotyczących przestrzegania obostrzeń

  • PAP
  • 12 grudnia 2021 - 11:23
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z woj. łódzkiego podjęli ponad 2,6 tys. interwencji, związanych z przestrzeganiem obostrzeń pandemicznych w miejscach publicznych. Ponad 1 tys. osób ukarano mandatami, a w 61 przypadkach skierowano wnioski do sądu.

"Policjanci od samego początku walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia kontrolują tysiące osób objętych kwarantanną. Podczas codziennej służby sprawdzają też, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów. W piątek i sobotę 10 i 11 grudnia na terenie woj. łódzkiego policjanci interweniowali 2671 razy wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń. Pouczyli 1563 osoby, a 1047 ukarali mandatami. Skierowali 61 wniosków do sądu o ukaranie" - przekazał PAP w niedzielę asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Okres przedświątecznej gorączki sprzyja rozwojowi pandemii. Dlatego policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi patrolują miejsca gromadzenia się mieszkańców, kontrolując przestrzeganie obostrzeń.

Policjanci przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego na poziomie co najmniej 1,5 m. Jeśli więc przebywamy w zatłoczonych miejscach, takich jak deptaki czy bulwary, nadal musimy mieć na twarzy maseczkę. Maseczkę powinniśmy nosić także w środkach publicznego transportu (również w taksówkach), zamkniętych pomieszczeniach - np. w windach, klatkach schodowych, podziemnych garażach, budynkach użyteczności publicznej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!