Partnerzy portalu

Łódzkie: Prawie 1 tys. pacjentów z COVID-19 w szpitalach regionu

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 16:25
W szpitalach w Łódzkiem przebywa obecnie 995 pacjentów z COVID-19 - poinformowała PAP w środę dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi Jolanta Kowalik-Gęsiak. W placówkach na terenie całego regionu jest obecnie 1598 łóżek covidowych, z czego 603 są wolne.

"W szpitalach w Łódzkiem przebywa obecnie 995 pacjentów z COVID-19; od wczoraj przybyło ich 51. W szpitalach regionu mamy w tej chwili 1598 łóżek covidowych. Na respiratorach jest 58 osób, czyli z 213 wolnych pozostaje 155. W kolejnych dniach będą wchodziły w życie następne decyzje wojewody łódzkiego dotyczące uruchamiania kolejnych miejsc dla pacjentów z COVID-19" - powiedziała PAP Kowalik-Gęsiak.

W czwartek przybędzie 30 łóżek covidowych w szpitalu w Rawie Mazowieckiej, w piątek po 40 łóżek w Skierniewicach i Głownie, 20 w Bełchatowie i 16 w Radomsku.

"Każdego dnia wchodzą w życie kolejne decyzje, a więc baza miejsc dla zakażonych koronawirusem się zwiększa. Staramy się utrzymywać liczbę dostępnych łóżek na poziomie 30 proc. zajętości, jednocześnie nie ograniczając dostępności pacjentów do innych świadczeń. To bardzo trudne, biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację epidemiologiczną" - dodała Kowalik-Gęsiak.

Największy przyrost hospitalizacji z powodu koronawirusa obserwowany jest w aglomeracji łódzkiej. W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi zarezerwowano obecnie ponad 30 łóżek dla dzieci chorych na COVID-19.

"Dzieci, podobnie zresztą jak dorośli, u których oprócz COVID-19 występują inne schorzenia, są leczone w placówkach bliżej miejsca zamieszkania" - zaznaczyła dyrektorka Wydziału Zdrowia.

W pogotowiu pozostaje szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi, jednak na razie jego otwarcie nie jest planowane. Jak wyjaśniła Kowalik-Gęsiak, dopóki dostępne są miejsca w "zwykłych" szpitalach nie ma takiej potrzeby. Według służb wojewody uruchomienie placówki należałoby rozważyć przy ok. 2,2 tys. hospitalizacji z powodu COVID-19. Otwarcie szpitala tymczasowego zajęłoby tydzień.

Zgodnie z najnowszymi danymi covidowymi Ministerstwa Zdrowia w Łódzkiem odnotowano w środę 1291 nowych zakażeń i 19 zgonów. Na kwarantannie przebywa obecnie 22,7 tys. osób. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 6,2 tys. testów, z czego 1384 dało wynik pozytywny.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!