Partnerzy portalu

Łódzkie: Przesłuchano kolejnych świadków w procesie ws. korupcji i wyłudzeń dotacji unijnych

  • PAP
  • 19 czerwca 2020 - 17:51
Przed wieluńskim sądem przesłuchano w piątek kolejnych świadków w toczącym się procesie ws. korupcji i wyłudzeń dotacji unijnych. Na ławie oskarżenia zasiada kilkadziesiąt osób, wśród nich Małgorzata E.-J., żona byłego szefa SLD w Łódzkiem, a obecnie posła Koalicji Obywatelskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Do przesłuchania jest w sumie ponad 100 świadków.

Śledztwo w sprawie wyłudzeń prowadziła przed wieloma laty Prokuratura Apelacyjna w Łodzi, ale w grudniu 2009 r. przekazała je do sieradzkiej prokuratury okręgowej. Postępowanie było wielowątkowe, dotyczyło m.in. żądania korzyści majątkowej przez pracowników oddziału regionalnego Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi oraz wyłudzenia środków z funduszu "SAPARD" przez stowarzyszenia działające w aglomeracji łódzkiej.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!