Partnerzy portalu

Łódzkie: Utrudnienia w ruchu związane z usuwaniem powalonych drzew i porywów wiatru

  • PAP
  • Opublikowano: 21 października 2021 - 19:32
W wielu miejscach województwa łódzkiego, m.in. na dk71 i A1, są utrudnienia w ruchu drogowym związane z usuwaniem drzew i konarów powalonych przez silny wiatr - poinformowano w łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prawie dwie godziny trwało usuwanie drzewa powalonego przez silne podmuchy wiatru na drogę krajową nr 72 w miejscowości Rogów Parcela, między Brzezinami a Skierniewicami (Łódzkie). Droga była zablokowana. Teraz udrożniono przejazd, ale - na co zwracają uwagę drogowcy - nadal trzeba uważać na pojedyncze gałęzie, które także mogą stanowić zagrożenie.

Wcześniej na drodze krajowej nr 74 z powodu usuwania wiatrołomów utrudniony był przejazd w Jodłowcu między Wieluniem a Bełchatowem.

Na autostradzie A1 w okolicach Łodzi z powodu zerwanej przez wiatr trakcji energetycznej zamknięte są Miejscach Obsługi Podróżnych w Wiśniowej Górze.

"Nie mamy na razie sygnałów o zalegających bezpośrednio na drogach drzewach i konarach, ale dużo wiatrołomów jest w bezpośrednim sąsiedztwie dróg. Na autostradach wichura poprzesuwała oznaczenia i bariery, co także może powodować niebezpieczeństwo podczas jazdy" - powiedziała wieczorem PAP Magdalena Kubiak z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Kierowcy podróżujący przez woj. łódzkie przestrzegają przed silnymi powiewami wiatru w odsłoniętych miejscach dróg, co może być niebezpieczne m.in. dla przewożących ładunki dużych pojazdów ciężarowych i dostawczych o sporej powierzchni burt.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!