Partnerzy portalu

Łódzkie: Zmiany w organizacji ruchu na węźle Piotrków Tryb. Południe autostrady A1

  • PAP
  • 30 października 2021 - 09:39
Kierowcy podróżujący autostradą A1 w woj. łódzkim napotkają od soboty zmiany w organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Południe przy zjeździe z drogi krajowej 74 – poinformowała PAP Generalna Dyrekcjia Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmiany są konsekwencją postępujących prac na budowie odcinka autostrady A1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim. Uruchomiona zostanie łącznica dla kierunku Łódź - Bełchatów, a zamknięta do dalszych prac będzie łącznica dla kierunku Łódź - Piotrków Trybunalski.

"W praktyce ułatwi to znacznie przejazd z Łodzi w kierunku zachodnim. Kierowcy jadący w stronę Bełchatowa i Wielunia nie będą już musieli pokonywać trzech czwartych węzła, tylko bezpośrednio zjadą z niego na drogę krajową 74 j. Z kolei jadący od strony Łodzi i Katowic do Piotrkowa Trybunalskiego będą musieli przemieścić się drogą krajową 74 j do ronda po zachodniej stronie węzła - obok magazynów - tam zawrócić i pojechać ulicą Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim" - wyjaśnił rzecznik łódzkiej GDDKiA Maciej Zalewski.

W czasie wprowadzania nowej organizacji ruchu należy spodziewać się kilku zatrzymań ruchu, które nie powinny trwać dłużej niż kilkanaście minut. Opisywany odcinek można także ominąć, jadąc drogą krajową 91.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!