Partnerzy portalu

Lubelskie: Dzień Szacunku dla Munduru na 11 listopada w Dęblinie

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 11:52
Z okazji Święta Niepodległości w Dęblinie odbędzie się prezentacja sprzętu wojskowego i piknik pod hasłem "Dzień Szacunku dla Munduru". Na zakończenie zaplanowano podniebną defiladę lotniczą Wirtualnych Biało-Czerwonych Iskier.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dęblinie rozpoczną się o godzinie 8.45 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, następnie w kościele pod wezwaniem Piusa V Papieża odbędzie się msza święta z oprawą muzyczną Orkiestry Wojskowej z Dęblina. O godzinie 11. rozpocznie się piknik wojskowy pod hasłem "Dzień Szacunku dla Munduru".

"Podczas pikniku chcemy pokazać wartości, które reprezentują żołnierze na co dzień występujący w mundurach galowych, polowych czy specjalnych" - powiedziała kapitan Ewa Złotnicka, rzecznik prasowy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Złotnicka dodała, że piknik to szansa na spotkanie się z żołnierzami i porozmawiania o służbie.

"Będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, broń osobistą i wyposażenie m.in. wojskową straż pożarną, motocykle i pojazdy osobowo-ciężarowe, których używamy - na lotnisku. Zaprezentują się nie tylko 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, ale wszystkie jednostki, które wchodzą w skład garnizonu Dęblin" - dodała Złotnicka i jak podkreśliła, spotkania z żołnierzami cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

"Z żołnierzami chętnie rozmawiają i dzieci i młodzież, która myśli, żeby spróbować swoich sił w wojsku. I my po to jesteśmy, aby zachęcać i pokazywać, jak ważna jest służba dla Ojczyzny" - podsumowała Złotnicka.

O godzinie 20. rozpoczną się "Wirtualne Lotnicze Obchody Narodowego Święta Niepodległości" przygotowane przez Wirtualne Biało-Czerwone Iskry. W trakcie pokazów zaprezentuje się około pięćdziesięciu statków powietrznych, a na wirtualnym niebie odbędą się pokazy akrobacji lotniczej. Pokazy będzie można zobaczyć na kanale YouTube zespołu. Wirtualne Biało-Czerwone Iskry to wirtualny zespół akrobacyjny latający na symulatorze DCS World, wzorujący się na prawdziwym zespole akrobacyjnym Sił Powietrznych Biało-Czerwone Iskry. Zespół lata na samolocie TS-11 Iskra, który jest modem do modułu MB-339.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!