Partnerzy portalu

Lubelskie: Główne obchody Święta Niepodległości na Placu Litewskim w Lublinie

  • PAP
  • 9 listopada 2021 - 10:12
Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w czwartek na Placu Litewskim w Lublinie. Uroczystość poprzedzi msza św. w intencji ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości rozpocznie w czwartek o godz. 10 msza święta w intencji ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie o godz. 11.30 na Placu Litewskim w Lublinie odbędzie się uroczysty apel, podczas którego nastąpi złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin i powitanie kompanii honorowych.

Częścią uroczystości będzie odegranie hymnu narodowego i podniesienie flagi państwowej na maszt. Zaplanowano także przekazanie Ognia Niepodległości, apel pamięci i salwę honorową. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz defilada wojskowa na Placu Litewskim.

Po południu władze lokalne złożą kwiaty pod tablicami pamięci byłych wojewodów: Władysława Cholewy, Jerzego de Tramecourta, Stanisława Moskalewskiego oraz pod pomnikiem Legionistów Polskich na cmentarzu komunalno-wojskowym przy ul. Białej.

"Zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do wywieszania w dniu Święta Narodowego 11 Listopada biało-czerwonych flag. Czerpiąc z najlepszych wzorów naszych przodków, którzy kochali Polskę, dbajmy o to, by przyszłe pokolenia mogły żyć w naszej wolnej Ojczyźnie w pokoju i dostatku" - zaznaczył w imieniu Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!