Partnerzy portalu

Lubelskie: Kierowcy ciężarówek czekają 16 godz. na przejściu granicznym w Koroszczynie

  • PAP
  • 28 listopada 2021 - 10:23
Na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie) oczekuje 700 pojazdów; szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin – poinformował PAP w niedzielę rano rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

"Na wyjeździe z kraju funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 561 pojazdów ciężarowych. W kolejce oczekuje około 700 pojazdów ciężarowych, szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin" - przekazał PAP rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś.

"Na wjeździe do Polski odprawiono na zmianie nocnej 455 pojazdów, w kolejce oczekuje 500, a czas oczekiwania to 13 godzin" - przekazał i dodał, że nie stwierdzono żadnych utrudnień w odprawach.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada br. zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" - podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!