Partnerzy portalu

Lubelskie: Policjanci przy cmentarzach rozdawali odblaski

  • PAP
  • 31 października 2021 - 15:35
W ramach akcji "Odblaski ratują życie" funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rozdawali odblaskowe gadżety osobom, które odwiedzały nekropolie na terenie powiatów łęczyńskiego i ryckiego.

Jak poinformowała w niedzielę komisarz Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie "w piątek i w sobotę rozmawiali z odwiedzającymi cmentarze mieszkańcami o tym, jak bardzo ważne jest noszenie odblasków dla poprawy własnej widoczności, a w konsekwencji bezpieczeństwa".

"W okresie Wszystkich Świętych, kiedy jest zwiększony ruch pieszych wokół cmentarzy, takie mało widoczne osoby, również starsze, będzie można spotkać na ulicach również po zmroku. Jeśli pieszy ma element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości około 150 metrów, czyli 5-10 razy szybciej." - zaznaczyła Kamola.

Mundurowi rozdali kilkaset odblasków tym, którzy ich nie mieli.

Kamola przypomniała, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Nie musi mieć odblasku, jeśli porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

"Zachęcamy jednak do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Pamiętajmy - nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie" - podsumowała Kamola.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!