Partnerzy portalu

Lubelskie: W regionie ponad dwa razy więcej zakażeń SARS-CoV-2 niż rok temu

  • PAP
  • 5 listopada 2021 - 16:23
Ponad dwa razy więcej zakażeń SARS-CoV-2 zanotowano w piątek na Lubelszczyźnie niż rok temu o tej porze. Z kolei w szpitalach leczonych była podobna liczba zakażonych. W regionie zaszczepionych jest w pełni 39 proc. mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 2077 nowych przypadkach COVID-19 na Lubelszczyźnie. Rok temu było ich 805. Według danych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w piątek hospitalizowanych było 1579 osób, w tym 124 pod respiratorem. Dla porównania, w tym samym okresie zeszłego roku w szpitalach przebywało 1399 osób z COVID-19, w tym 142 na łóżkach respiratorowych.

"W szpitalu tymczasowym przebywa w piątek 104 pacjentów. W ramach dostępnych obecnie 150 łóżek dysponujemy 10 stanowiskami, na których możliwe jest prowadzenie terapii respiratorowej. Dziś 4 z nich są zajęte" - poinformowała rzecznik szpitala tymczasowego w Lublinie Anna Guzowska.

W piątek zajętych było na Lubelszczyźnie 81 proc. łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych. Wolnych miejsc nie było w 12 szpitalach - z 28 dostępnych oddziałów zakaźnych w regionie. Dotyczyło to placówek m.in. w Janowie Lubelskim, Rykach, Dęblinie i w Zamościu.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zadecydował w piątek o zwiększeniu liczby łóżek dziecięcych w szpitalach w Łukowie, szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie, Białej Podlaskiej i w Chełmie. Więcej łóżek respiratorowych będzie w Janowie Lubelskim. Z kolei w Chełmie i Białej Podlaskiej przybędzie również miejsc covidowych dla dorosłych.

W woj. lubelskim zaszczepione są w pełni 822 tys. osób, co stanowi 39 proc. całej populacji regionu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!