Partnerzy portalu

Lublin: Nowe ambulanse dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego

  • PAP
  • 3 listopada 2021 - 16:51
W środę w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do dwóch nowych karetek pogotowia. Ambulanse zakupiło Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie za ponad 1,1 mln złotych w ramach projektu unijnego.

Ambulanse zostały zakupione w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Pojazdy zastąpią najstarsze karetki funkcjonujące w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i stacjonować będą w filii w Kraśniku, w punkcie wyjazdowym w Annopolu, a także w Lublinie w podstacji Bronowice.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w ramach projektu zakupiło również środki ochrony indywidualnej: 3 tys. rękawiczek jednorazowych, ponad 1 tys. masek ochronnych oraz 615 kombinezonów.

Jak przekazał członek zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed nowe karetki "mają skrócić czas dotarcia zespołów ratownictwa medycznego" i zwiększyć liczbę wyjazdów do osób, których bezpieczeństwo zdrowotne jest zagrożone w związku z sytuacją epidemiczną w rejonie działania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.

Karetki wyposażone są m.in. w nosze, transporter, deskę ortopedyczną dla dorosłych, defibrylator oraz w pompę infuzyjną strzykawkową. Mogą przewozić do czterech osób wraz z kierowcą. Ambulanse są żółte i zabudowane na bazie samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319. Całkowity koszt zakupu ambulansów wyniósł 1 159 999,96 zł. brutto.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!