Partnerzy portalu

Lubuskie: Szpital w Nowej Soli rozpoczął rozbudowę bloku operacyjnego

  • PAP
  • 21 czerwca 2020 - 18:25
Szpital w Nowej Soli (Lubuskie) rozpoczął rozbudowę bloku operacyjnego. W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się osiem sal operacyjnych wraz z zapleczem. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 38,6 mln zł.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała dyr. Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli Bożena Osińska, inwestycja poprawi jakość i dostępność do świadczeń zdrowotnych szpitala dla mieszkańców woj. lubuskiego.

Nowoczesny blok pozwoli na rozszerzenie zakresu zabiegów operacyjnych, m.in. w onkologii. Chodzi o zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce czy rekonstrukcje pęcherza moczowego.

Ponadto umożliwi wykonywanie operacyjnych zabiegów bariatrycznych, jako nowoczesnego leczenia otyłości olbrzymiej, operacji rekonstrukcji piersi w zabiegach onkologicznych, angiografii tętnic kończyn obwodowych z wykorzystaniem CO2, leczenie inwazyjne udarów mózgu, wszczepianie stentów i wykonywanie innych skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych.

Jak podkreśliła Osińska, rozbudowa bloku operacyjnego jest konieczna nie tylko dla zapewnienia najwyższej jakości usług medycznych mieszkańcom tej części woj. lubuskiego, ale także dla sprostania wymaganiom sanitarnym.

"Dla naszego szpitala to duży wysiłek finansowy, ale i konieczność, by sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów i zapewnić im profesjonalną pomoc w przypadku chorób wymagających interwencji chirurgicznej" - powiedziała PAP Osińska.

W obiekcie będzie osiem w pełni wyposażonych sal operacyjnych oraz szereg pomieszczeń pomocniczych, niezbędnych do funkcjonowania bloku, m.in. sale nadzoru poznieczuleniowego, pomieszczenia przygotowawcze dla personelu medycznego i pacjentów, techniczne i magazyny.

W przyziemnej części budynku znajdą się m.in. zaplecze do mycia i dezynfekcji łóżek oraz centralna sterylizatornia. Nowy budynek będzie połączony z główną częścią szpitala dwoma łącznikami.

Budowa nowego bloku operacyjnego i jego wyposażenie to koszt ponad 38,6 mln zł; ponad 13,8 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2021 r.

Nowosolski szpital jest jednym z największych w regionie i uzyskuje wysokie oceny w ogólnopolskich rankingach branżowych. Organem założycielskim lecznicy jest powiat nowosolski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!