Partnerzy portalu

Lubuskie z 13,6 mln zł na realizację programu Maluch+

Wojewoda lubuski podpisał w poniedziałek umowy na finansowanie zadań realizowanych w ramach Programu "Maluch+" 2018. W regionie zostaną zrealizowane 72 zadania, a dotacja wyniesie w sumie ponad 13,6 mln zł. Dotacje otrzymały gminy, przedsiębiorcy, fundacje i stowarzyszenia.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wskazują służby wojewody, to rekordowa kwota, jeżeli chodzi o wielkość wsparcia dla regionu. W latach 2011-17 w ramach Programu w Lubuskiem wypłacono około 14 mln zł dotacji.

- Myślę, że dzisiejsze spotkanie jest ważne dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy chcą, by Polska stała się silna demograficznie. Maluch+ to program, który ma wspierać polskie rodziny, pomagać w podejmowaniu decyzji o zakładaniu rodzin, ale też aktywizować i zachęcać do powrotu do pracy - powiedział podczas spotkania wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

W tym roku wsparcie otrzymają 72 instytucje opieki na utworzenie 926 miejsc opieki i na funkcjonowanie 1472 miejsc. 286 miejsc powstanie w dziewięciu gminach. Samorządy dostaną na to 5,5 mln zł wsparcia z Programu "Maluch+".

Najwyższą dotację - około 1,2 mln zł - otrzyma gmina Krosno Odrzańskie na stworzenie żłobka dla 68 dzieci. Nowe miejsca powstaną także w gminach Dobiegniew (15 miejsc), Gubin (16), Czerwieńsk (10), Nowogród Bobrzański (15), w mieście Gorzowie Wlkp. (12), Kostrzynie nad Odrą (60), Otyniu (60) i Rzepinie (30).

Ponadto osiem gmin otrzyma łącznie około 787 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania 434 miejsc opieki utworzonych z udziałem dotacji z poprzednich edycji Programu Maluch+.

Oprócz gmin prawie 5,5 mln zł dotacji otrzymało 20 podmiotów prywatnych, które stworzą 640 nowych miejsc dla maluchów.

Natomiast wsparcie służące obniżeniu opłat za opiekę w placówkach prywatnych obejmie ponad 1000 miejsc. Dzięki temu opłaty wnoszone przez rodziców są niższe o 150 zł miesięcznie.

Resortowy Program "Maluch+" wspiera tworzenie i adaptację instytucji dla dzieci do trzech lat (żłobki, kluby dziecięce, dzienni opiekunowie), poprawia standardy funkcjonowania instytucji, umożliwia rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej.

Budżet Programu "Maluch+" 2018 wyniósł 450 mln zł w skali kraju, czyli o 300 mln zł więcej niż w 2017 roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!