Partnerzy portalu

Müller: Dynamika zakażeń nie będzie zwalniać

Dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że zwalniać w najbliższym czasie nie będzie – wskazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Pytany w "Super Expressie" , co dzieje się z przepisami umożliwiającymi pracodawcy weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony czy nie, rzecznik odparł, że projekt ten "budzi w pewnych kręgach jakieś wątpliwości, jego zdaniem, nieuzasadnione".

"Nie pozwala (projektowana regulacja-red.) bowiem, żeby w jakikolwiek negatywny sposób, finansowy na przykład, odbijało się cokolwiek na pracowniku. Ułatwienie pracodawcy weryfikacji, czy dana osoba jest narażona na zakażenie i ewentualne przesuniecie jej na inne stanowisko, ale z zachowaniem płacy, to wariant, który jest w tej chwili branży pod uwagę" - powiedział rzecznik, przyznając, że regulacja budzi emocje w środowisku politycznym. Stwierdził, że życzyłby sobie, by projekt był przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu" - dodał.

Zaznaczył, że jest kwestia doprecyzowania szczegółów tak, aby uzyskał pełną akceptację nie tyko w środowisku politycznym, lecz także w społeczeństwie.

KOMENTARZE1

  • Grajcarek 2021-11-04 12:03:50
    Typwe nazwisko dla PiS i Polaków popierających PiS

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!