Partnerzy portalu

Maląg: przygotowujemy się do dużej reformy w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej

  • PAP
  • 6 maja 2021 - 14:05
Przygotowujemy się do dużej reformy w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej; sugestie w tym zakresie, które zostaną wypracowane w ramach prezydenckiej Rady ds. Społecznych, będą dla nas bardzo ważne - powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg wzięła udział w czwartek w Pałacu Prezydenckim w inauguracyjnym posiedzeniu powołanej tego dnia przez prezydenta Rady ds. Społecznych.

"Działań, które już zostały zrobione jest bardzo wiele, ale na kolejną kadencję są kolejne wyzwania w zakresie szeroko rozumianej polityki społecznej, a więc wsparcia określonych grup, funkcjonowania pomocy społecznej (...). Przygotowujemy się do dużej reformy w tym zakresie, a więc sugestie, które w ramach Rady będą wypracowane, będą dla nas bardzo ważne" - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej.

Zaznaczyła, że "dzięki wsparciu także prezydenta, działania w zakresie polityki prorodzinnej są intensywnie realizowane i nie są zachwiane". Dodała, że kwestiami rodziny będzie zajmować się oddzielna rada w ramach Narodowej Rady Rozwoju Prezydenta RP.

Wyraziła przekonanie, że wspólne działanie prezydenckiej Rady ds. Społecznych z rządem zaowocuje wypracowanie "rozsądnych rozwiązań, które da się przełożyć na konkret". "Istotne jest to, że rozwiązania, które zostaną wypracowane, będą zaproponowane przez Radę, będą miały szanse na to, by je wdrożyć" - zaznaczyła minister.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!