Partnerzy portalu

Małopolska: Wojewoda odwiedził Łapanów; w nocy ewakuowano tam 48 osób

  • PAP
  • 21 czerwca 2020 - 14:22
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w niedzielę wczesnym popołudniem udał się do miejscowości Łapanów (pow. bocheński), gdzie ubiegłej nocy z powodu gwałtownych opadów ewakuowano 48 osób. W Krakowie wkrótce rozpocznie się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W związku z lokalnymi powodziami w woj. małopolskim wojewoda Piotr Ćwik, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą, wezmą udział w sztabie kryzysowym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Z powodu ulew, które w weekend przechodzą nad Małopolską straż podjęła już ponad 300 interwencji. Ponad połowa z nich dotyczyła pow. limanowskiego; 80 powiatu myślenickiego, a 50 bocheńskiego. Trwa szacowanie strat, a strażacy kontynuują działania.

W pow. bocheńskim większość interwencji miała miejsce w Łapanowie. W nocy, m.in. przy pomocy pontonów, ewakuowanych zostało tam 48 osób. W związku z trudną sytuacją w regionie na miejsce udał się wojewoda.

"Służby już podjęły liczne interwencje, a zapewne jeszcze wiele pracy przez nami, gdyż sytuacja jest dynamiczna. Straż Pożarna jest w pełnej gotowości do dalszych, intensywnych działań" - podkreślił Ćwik. "Jesteśmy też w kontakcie z samorządami choćby pod kątem przekazywania informacji na temat wsparcia finansowego dla poszkodowanych mieszkańców" - zapewnił. "Miejmy nadzieję, że niebawem sytuacja zacznie się uspokajać, choć oczywiście wszyscy mamy świadomość, że musimy się liczyć z siłą żywiołu" - dodał wojewoda.

W Małopolsce prawie 1400 osób pozostaje bez prądu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w niedzielę przed intensywnym deszczem, burzami z gradem i silnym wiatrem na Śląsku i w Małopolsce; wcześniej IMGW poinformowało, że na tych obszarach możliwe jest podniesienie alertu do trzeciego, najwyższego stopnia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!