Partnerzy portalu

Marek Magierowski w niedzielę kończy urzędowanie jako ambasador RP w Izraelu

  • PAP
  • 7 listopada 2021 - 09:45
Marek Magierowski, który został już pozytywnie zaopiniowany jako przyszły ambasador RP w Waszyngtonie, w niedzielę kończy urzędowanie jako ambasador RP w Izraelu. W serii wpisów na Twitterze Magierowski podziękował polskim i izraelskim współpracownikom.

"Dzisiaj jest mój ostatni dzień jako ambasador Polski w Izraelu. Ostatnie trzy lata i cztery miesiące były niezapomnianym przeżyciem, zarówno zawodowym, jak i osobistym" - napisał w niedzielę na Twitterze Magierowski, który pełnił funkcję ambasador RP w Izraelu od czerwca 2018 r.

"Mam teraz setki nowych izraelskich przyjaciół: młodzi i starzy, ocaleni z Holokaustu i studenci, biznesmeni, artyści, nauczyciele, przewodnicy, dziennikarze. Żołnierze i pacyfiści, feministki i charedim (odłam współczesnej ortodoksji judaizmu - PAP). Żydzi, muzułmanie, chrześcijanie. Silne kobiety i pomysłowi mężczyźni. Co za tętniący życiem, godny podziwu kraj" - dodał kończący urząd ambasador.

Magierowski podziękował również swoim polskim i izraelskim współpracownikom, w tym pracownikom ambasady RP w Izraelu.

"Wszystkie skromne osiągnięcia były osiągnięciami mojego zespołu z ambasady RP w Izraelu. Wszystkie porażki były moje i tylko moje" - napisał ambasador. Zamieścił również serię zdjęć z różnego rodzaju wydarzeń i spotkań z okresu sprawowania swojego urzędu w Tel Awiwie.

W sierpniu po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego szef izraelskiego MSZ Jair Lapid oświadczył na Twitterze, że Polska "zaaprobowała, nie po raz pierwszy, niemoralną, antysemicką ustawę"; polecił charge d'affaires ambasady Izraela w Warszawie, aby "natychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony" i zasugerował, aby Magierowski - ambasador Polski w Izraelu przedłużył sobie wakacje i nie wracał do kraju urzędowania. Od tego czasu Magierowski przebywał w Warszawie.

Na początku października sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała go na ambasadora RP w Waszyngtonie, gdzie zastąpi urzędującego od listopada 2016 r. Piotra Wilczka.

Marek Magierowski urodził się w 1971 r. Ukończył studia hispanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, następnie został dyrektorem Biura Prasowego KPRP. Od czerwca 2017 r. do maja 2018 r. pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!