Partner portalu

Mariusz Błaszczak: Jeśli Hanna Gronkiewicz-Waltz czuje się bezradna, powinna ustąpić ze stanowiska

Jeżeli pani prezydent czuje się bezradna, powinna ustąpić ze stanowiska; to znaczy, że nie ma kompetencji, by być prezydentem Warszawy - tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował stanowisko Hanny Gronkiewicz-Waltz, która twierdzi, że była wprowadzana w błąd ws. działki przy Chmielnej.

W czwartek komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą działki o dawnym adresie Chmielna 70 (obecnie jest to teren przy Pałacu Kultury i Nauki), od której w 2016 r. zaczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy. Prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się przed komisją, za co została ukarana grzywną.

Przed rozpoczęciem posiedzenia komisji Gronkiewicz-Waltz zwołała konferencję, na której poinformowała, że ws. nieruchomości Chmielna 70 została wprowadzona w błąd przez ówczesnych pracowników BGN. Jak mówiła, zeznania jednego z nich są źródłem dla komisji weryfikacyjnej i są wykorzystywane w walce politycznej z nią.

Błaszczak pytany był o te słowa na konferencji prasowej. "Jeżeli pani prezydent czuje się bezradna, to powinna ustąpić ze swojego stanowiska, bo to znaczy, że nie ma kompetencji, by być prezydentem Warszawy" - powiedział. Jak dodał, liczy też, że jeśli Hanna Gronkiewicz-Waltz - która jest wciąż wiceprzewodniczącą PO - nie podejmie sama decyzji o dymisji, to kierownictwo Platformy o tym zdecyduje.

Na uwagi dziennikarzy, że czwartkowe zeznania świadków mogą przeczyć słowom prezydent stolicy, Błaszczak odpowiedział, że jeżeli mamy do czynienia z mówieniem nieprawdy, to należy wyciągnąć konsekwencje natury prawnej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!